Termillä ei löydetty valmiita ehdotuksia hakusanalle. Voit kuitenkin suorittaa haun painamalla enteriä tai klikkaamalla haku-painiketta.

AMMATTITUTKINNOT, ERIKOISAMMATTITUTKINNOT, OPPISOPIMUS JA MUU KOULUTUS

TOISEN ASTEEN KOULUTUS

YLEISSIVISTÄVÄ KOULUTUS

Koulutushaku

Sasky mukana järjestämässä Taitaja2018 -tapahtumaa Tampereelle

728x90-menossamukana

Taitaja2018-kisat järjestetään 14.–17.5.2018 Tampereen Messu- ja Urheilukeskuksessa. Nuoret tulevaisuuden huippuosaajat ja ammattilaiset kilpailevat ammattitaitokilpailun SM-mitaleista noin 45 eri ammattialalla yli neljänsadan kilpailijan voimin. Osassa kilpailulajeista nähdään myös kansainvälisiä kilpailijoita sekä lukio- ja ammattikorkeakouluopiskelijoita näyttämässä osaamistaan.

TaitajaPLUS-ammattitaitokilpailun pääosassa ovat erityistä tukea tarvitsevat opiskelijat. Lisäksi yläkoululaisten kädentaitokilpailu, Taitaja9-finaali, järjestetään tapahtuman yhteydessä. Taitaja9-kilpailu on hyväntuulinen ja reipas tapahtuma, joka tempaa mukaansa niin 7.–9.-luokkalaiset kilpailijat kuin kannustusjoukotkin.

Lisäksi tapahtumassa nähdään lajikohtaisia tapahtumia ja esittelyjä, seminaareja, ammatti- ja yritystori, sekä paljon muuta.

Sasky on mukana Taitaja2018 -tapahtuman oppilaitosverkostossa, Saskyn vastuulla on seuraavien lajien järjestäminen:

Asiakaspalvelu ja myynti
Lajivastaava: Tiina Mätäsjärvi (Tredu), tiina.matasjarvi(at)tampere.fi, puh. 040 168 3296
Varavastaava: Suulemi Veija, suulemi.veija(at)sasky.fi, puh. 044 728 8805

Floristiikka
Lajivastaava: Anne Halminen, anne.halminen(at)sasky.fi, puh. 0400 129 633

Puhdistuspalvelu
Lajivastaava: Satu Lind, satu.lind(at)sasky.fi, puh. 044 774 5033

Ravintolakokki
Lajivastaava: Sari Forss, sari.forss(at)sasky.fi, puh. 044 774 5021

Cateringkokki
Lajivastaava: Annukka Halonen, annukka.halonen(at)sasky.fi, puh. 044 755 4423

Tarjoilija
Lajivastaava: Mari Rantanen, mari.rantanen(at)sasky.fi, puh. 044 728 9187

CNC-koneistus
Lajivastaava: Lasse Tuominen, lasse.tuominen(at)vexve.com, p. 050 409 1154

Lisäksi Sasky on mukana järjestämässä viherrakentamisen kilpailua, lajista päävastuussa on Ahlman. Varavastaavana ko. lajissa on Ossi Ruuskanen Saskysta, ossi.ruuskanen(at)dnainternet.net, p. 040 743 2310  

Saskyn Taitaja-koordinaattori:
Minna Erkko, minna.erkko(at)sasky.fi, puh. 040 566 7854

 

Katso lisää

Taitaja2018 Tampere
Youtube
Facebook
Skills Finland

into_ilman_bluria-web pieni 

 

Toiminnan takaa Netland AppRunner Kirjaudu ylläpitotilaan etätyötunnuksellasi